Dzień Godności Osób z Niepełnosprawością Intelektualną 2026

Utworzono dnia 12.05.2026
12 maja 2026 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Przeglądzie Twórczości Artystycznej z okazji „Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością”, zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ropczycach.
Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem:
„Gdy świat gaśnie w cieniu – Ty wybierz światło i idź dalej”.
✨
Reprezentantki naszej placówki: Barbara Kobiałka , Paula Włodyka , Anna Rzeźnikiewicz, Elżbieta Czaja oraz Joanna Książek zachwyciły publiczność występami wokalnymi
🎤
. Podczas wydarzenia artystki wykonały utwory: „Ech, poleczko”, „Suliko” oraz „Takiego Janicka”, które spotkały się z ogromnym aplauzem publiczności.
👏
 
✨
Muzyczną oprawę występu stworzyli:
 
🎷
Maria Pazdan – saksofon
 
🪗
Ryszard Mirowski – akordeon
 
🎸
Sylwia Cebula – gitara
Ich wspólny występ wniósł artystyczny kolor do tego wyjątkowego święta.
 
Udział w wydarzeniu był dla nas nie tylko okazją do artystycznej prezentacji, ale także wyrazem integracji, wzajemnego szacunku i radości ze wspólnego bycia razem.
 
 
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość zaprezentowania naszych talentów.
 
 
Podziękowania kierujemy również do Ryszard Mirowski i Sylwia Cebula za przygotowanie naszych artystów.
 
 
Gromkie brawa należą się wszystkim wykonawcom, którzy mimo tremy stworzyli niesamowity występ i dostarczyli publiczności wielu wzruszeń.
Utworzono: 10.06.2026